Aliağa Anaokulu

Aliağa Anaokulu

İzmir’de yer alan Aliağa Anaokulu, farklı ve yaratıcı düşünebilen, yeteneklerini ortaya koyabilen ve kendini özgürce ifade edebilen öğrenciler yetiştirmeyi hedefleyen okulöncesi bir eğitim kurumudur. Okul, öğrencilerine evrensel, milli ve manevi değerleri benimsetmeyi, eşitlik gibi evrensel kavramları tanıtmayı da hedeflemektedir. Okulda eğitim almakta olan öğrencilerin özgüveni yüksek, bilgi peşinde koşan, mutlu birer birey olması için de çalışmalar yapılmaktadır.

Aliağa Anaokulu’nda 1 Müdür ve 12 öğretmen görev yapmaktadır. Okulda eğitim gören öğrenci sayısı güncel olarak 204’tür. İkili öğretim şeklinde eğitim vermekte olan kurum, 5 adet dersliğe, 1 çok amaçlı salona ve bir kütüphaneye sahiptir. Okulun sabah programı 08:00’da başlayıp 13:00’da sona ererken, öğle programı 13:00’da başlayıp akşam 18:00’da sona ermektedir.

Aliağa Anaokulu, “Temizlik ve Hijyen” konusunda daha önce birkaç kez “Beyaz Bayrak” ödülü almaya hak kazanmıştır. Ayrıca okulun “Beslenme Dostu Okul” ödülü de bulunmaktadır. 2018’de ise okul, eTwinning faaliyetlerinde göstermiş olduğu başarıdan dolayı “Ulusal Kalite Etiketi” ödülüne de layık görülmüştür.

Okulöncesi alanda eğitim vermekte olan bu kurum, çocukların her alanda kendilerini en iyi şekilde yetiştirebilmesi için çalışmalar yürütmekte olup, farklı alanlarda faaliyet ve etkinlikler düzenlemektedir. Oldukça faal ve etkin olan Aliağa Anaokulu, çocuklara iyi bir gelecek inşa etmeleri için yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Adres: Kazımdirik Mah. Lozan Caddesi. 391 Sokak No3 Aliağa/İZMİR

Telefon: 0 232 616 48 25

Fax: 0 232 616 48 25

Web: https://aliagaanaokulu.meb.k12.tr

Bir yanıt yazın