Aliağa Şehit Oğuz Özgür Çevik Anadolu Lisesi

Aliağa Şehit Oğuz Özgür Çevik Anadolu Lisesi

Önceki adı Aliağa Barbaros Anadolu Lisesi olan Şehit Oğuz Özgür Çevik Lisesi, İzmir’in Aliağa ilçesinde uzun yıllardır hizmet vermekte olan bir eğitim kurumudur.

Okul, Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda, öğrencilerine çağdaş ve bilimsel bir eğitim vermeyi amaçlamaktadır. Anadolu kültürü ve manevi değerlerin yanı sıra, hümanist bir dünya görüşünü benimsemiş öğrenciler yetiştirmeyi hedefleyen Anadolu Lisesi, öğrencilerin evrensel değerleri de içselleştirmesi için çalışmaktadır. Tüm inanç ve düşüncelere karşı saygılı, ülkesine karşı sorumluluk bilinci gelişmiş, özgür ve yaratıcı düşünebilen birer yurttaş yetiştirmek üzere eğitim veren okul, evrensel anlamda önemli değer ve kavramları da öğrencilerine benimsetmeyi amaçlamaktadır.

Şehit Oğuz Özgür Çevik Anadolu Lisesi’nde 1 müdür, 2 müdür yardımcısı, 56 öğretmen görev yapmaktadır. Okulda güncel olarak 764 öğrenci eğitim ve öğretim görmektedir. Okula ait 29 adet derslik, 1 spor salonu, 1 kütüphane bulunmaktadır. Anadolu Lisesi’nin yabancı dil eğitimi İngilizce’dir. Okul verdiği eğitim ve öğretim çalışmalarının yanı sıra, bilimsel, kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda da çeşitli çalışmalar yaparak, öğrencilerin kendilerini pek çok alanda geliştirmelerine olanak sağlamayı amaçlamaktadır. Okulun bir diğer hedefi ise hem ulusal hem de uluslararası alanda örnek bir model olabilmek.

Adres: SİTELER MAH. 493 SK. BLOK NO 2 ALİAĞA / İZMİR

Telefon: 0 232 616 24 93

Fax: 0 (232) 616 8113

WEB: https://sehitoguzozgurcevikal.meb.k12.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir