Aliağa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Aliağa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Aliağa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, bilimi kendisine rehber edinmiş, araştırmacı ve sorgulayıcı, çağdaş, hem kendi çıkarlarını hem de toplumun çıkarlarını gözetebilen, çok yönlü olan, kendini pek çok konuda yetiştirebilmiş, vizyon sahibi, kendine güvenen ve kendini doğru bir şekilde ifade edebilen bireyler yetiştirmeyi amaç edinmiş bir eğitim kurumudur. Okul, öğrencilerine akademik başarılar kazandırmanın yanı sıra, farklı alanlarda da kendilerini geliştirebilmelerini sağlamayı hedeflemektedir.

İzmir’de faaliyet göstermekte olan Aliağa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 1 okul müdürü ve 58 öğretmen görev yapmaktadır. Okulda eğitim ve öğretim almakta olan günce öğrenci sayısı 697’dir. Okul binasında, 20 adet derslik bulunmaktadır. Bu dersliklerin yanı sıra 1 fen laboratuvarı, 1 kütüphane, 4 bilgisayar sınıfı, 1 konferans salonu, 1 spor salonu, 2 mesleki uygulama laboratuvarı ve 1 revir yer almaktadır.

Aliağa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde bulunan alanlar ise şu şekildedir:

• Adalet Alanı
• Büro Yönetimi
• Muhasebe ve Finansman
• Ulaştırma Hizmetleri
• Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı

Adalet Alanı için Liselere Giriş Sınavı (LGS) ile alım yapılırken, Adalet Alanı’nın Zabıt Katipliği dalı ve diğer alanlar için yerel yerleştirme yapılmaktadır. Okul yabancı dil olarak İngilizce vermektedir.

Adres: Siteler Mahallesi Barış Manço Caddesi No 14 Aliağa / İZMİR

Tel: 0 232 616 26 24

Fax: 0 (232) 616 26 04

Web: https://aliagamtal.meb.k12.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir