Aliağa Cumhuriyet İlkokulu

Aliağa Cumhuriyet İlkokulu

İzmir’de yer alan Aliağa Cumhuriyet İlkokulu, sosyal ve kültürel olarak benliği gelişmiş çağdaş bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Okul, Atatürk’ün ilke ve inkılaplarına bağlı olan, sorgulayıcı, araştırıcı, kendini en iyi şekilde ifade edebilen ve kendine güvenen, haklarını savunabilecek ve insanlığa hizmet edecek kişiler yetiştirmeyi ve bu özellikleri taşıyan kişileri topluma kazandırmayı hedeflemektedir.

Aliağa Cumhuriyet İlkokulu bünyesinde 1 müdür, 2 müdür yardımcısı, 28 öğretmen görev yapmaktadır. Okulda güncel olarak 690 öğrenci eğitim almaktadır. 26 dersliğe sahip olan okulda bir fen laboratuvarı, 1 kütüphane ve 1 çok amaçlı salon bulunmaktadır. Kütüphanede 6000 adet kitap yer aldığı belirtilmiştir.

Aliağa Cumhuriyet İlkokulu, eğitim ve öğretimin yanı sıra farklı alanlarda da etkinlik göstermektedir. Okulda eğitim görmekte olan öğrencilerin gelişimine katkı sağlayacak şekilde, sosyal ve kültürel faaliyetler düzenlenmektedir.

Öğrenciler için çeşitli kulüplerin de yer aldığı okulda, öğrencilerin her alanda kendilerini geliştirebilmeleri için olanaklar sağlanmaktadır. Tiyatrodan şiire, çocuk oyunlarından çevre etkinliklerine kadar pek çok alanda etkinlikler düzenleyen okul, aktif faaliyetleri ile öğrencilerine ve çevreye katkıda bulunmaktadır. Ayrıca okulda bir süredir e – Twinning Projeleri de yapılmaktadır. Okul bu konuda ülkede ve Avrupa’da başarı gösteren okullar arasında yer almayı başarmıştır.

Adres: KAZIM DİRİK MAH. 391 SK. BLOK NO 1/1 ALİAĞA / İZMİR

Telefon: 0 (232) 616 44 10

Web: https://aliagacumhuriyetilkokulu.meb.k12.tr

Bir yanıt yazın