Bakırköy - Ataköy Atatürk Ortaokulu

Bakırköy Ataköy Atatürk Ortaokulu

Ataköy Atatürk Ortaokulu, Atatürkçü Düşünce Sistemi’ni benimseyerek, yeniliği ve çağdaşlaşmayı amaçlayan, bilimsel bir doğrultuda kendini yetiştiren, kendine güvenen, demokrasiye inanan ve çağdaşlığı kendine ilke edinmiş öğrenciler yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Okulda güncel olarak 963 öğrenci eğitim görmektedir. Ataköy Atatürk Ortaokulu’nda 1 müdür, 3 müdür yardımcısı olmak üzere, 56 öğretmen görev yapmaktadır. Yine okulda, 1 memur, 5 yardımcı personel ve 1 güvenlik yer almaktadır. Bunlarında yanı sıra okul aile birliği de aktif bir şekilde faaliyet yürütmektedir.

Okulda toplamda 28 derslik bulunurken, okula ait 1 kütüphane, 1 konferans salonu, 1 fen laboratuvarı, 1 resim sınıfı, 1 atölye, 1 bilgisayar sınıfı, 1 müzik sınıfı, 1 toplantı salonu ve 1 yemekhane bulunmaktadır. Kütüphanede yer almakta olan kitap sayısı ise 6 bin 742’dir.

Ataköy Atatürk Ortaokulu, 2022 LGS Türkiye birincisi çıkarmayı başarmış, sportif alanlarda ise ilçe ve il bazında çeşitli dereceler elde etmiştir. Ayrıca okulun şiir, kompozisyon, resim gibi edebi ve sanat alanlarında da çeşitli yarışmalarda dereceleri bulunmaktadır.

Okulda, basketbol, voleybol, futbol gibi sportif etkinliklerin yanı sıra masa tenisi, futsal ve atletizm alanlarında da çalışmalar yapılmaktadır. Bilimsel etkinlikler alanında da faaliyet göstermekte olan okul, çeşitli TUBİTAK projelerinde, STEM Çalışmalarında, Robotik Kodlama Etkinliklerinde çalışmalar yapmaktadır.

Adres: Ataköy 78910 Hanımeli Çiçeği sok. Ataköy Atatürk Ortaokulu Blok no2/1 iç kapı no1 Yunus Emre Kültür Merkezi yanı Bakırköy/İSTANBUL

Telefon: 0 (212) 560 10 43

Fax: 0 212 661 24 79

Web: https://atakoyataturkoo.meb.k12.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir