Kadıköy - Acıbadem Erdoğan Yüksel Anaokulu

Kadıköy Acıbadem Erdoğan Yüksel Anaokulu

Kadıköy Erdoğan Yüksel Anaokulu, Kadıköy Acıbadem Anaokulu ismi ile 2007-2008 eğitim ve öğretim senesinde eğitime başlamıştır. 2014 yılında ise okulun ismi değişerek Acıbadem Erdoğan Yüksel Anaokulu olmuştur.

Kadıköy Erdoğan Yüksel Anaokulu, 1 müdür, 1 müdür yardımcısı ve 18 öğretmen ile eğitim veren bir okuldur. Okulda güncel olarak 197 öğrenci bulunmaktadır. Okul, öğrencilere verimli bir şekilde eğitim hizmeti vermeyi amaç edinmiştir. Her öğrenciye eşit bir şekilde her türlü fırsatı sağlamaya çalışmakta olan anaokulu, her gün daha iyiye ulaşabilmek için çaba göstermektedir.

Anaokulunun temel hedefleri arasında çocukların psikomotor, özbakım gibi konularda gelişebilmesi, bilişsel, sosyal ve dil becerileri konusunda gelişim göstermeleri yer almaktadır. Ayrıca, çocukların kendilerinin farkında olması için de çalışmalar yapılmakta, çocuğun estetik ve yaratıcılık konusunda gelişimi de desteklenmektedir. Çocukların bu yaştan itibaren kendine güvenene bireyler olabilmesi çalışma yürütmekte olan Acıbadem Erdoğan Yüksel Anaokulu, yabancı dil eğitimi olarak İngilizce eğitimi de vermektedir.

Anaokulu, ikili bir şekilde faaliyet göstermektedir. Okulun ders saatleri 08:20–13:20 ile 12:30-17.30 olarak iki farklı şekilde belirlenmiştir. Okulda 4 adet 3 yaş, 8 adet 4 yaş ve 4 adet 5 yaş sınıfı bulunmaktadır. Çocukların kendilerini geliştirebilmeleri için Resim Kulübü, Müzik Kulübü ve İngilizce kulübü faaliyet göstermektedir.

Tel: 0 216 327 50 58

Fax: 0 (216) 327 72 87

Adres: Nakkaş Sok. No13 Acıbadem/Kadıköy/İSTANBUL

Web: https://acibademanaokulu.meb.k12.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir