Bahçelievler - Adnan Menderes Anadolu Lisesi

Bahçelievler Adnan Menderes Anadolu Lisesi

Adnan Menderes Anadolu Lisesi, Atatürk İlkelerine bağlı, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, bilimsel bilgiler ışığında kendini sürekli geliştiren ve değişime açık, özgür ve çağdaş, yaratıcı ve çevresine karşı duyarlı bireyler yetiştirmeyi amaçlayan bir eğitim kurumudur.

Okul, bilimsel ve teknoloji açısından tam donanımlı, yaratıcı, girişken, sorgulayan, sorumluluk sahibi öğrenciler yetiştirmek için eğitim hizmeti vermektedir. Adnan Menderes Anadolu Lisesi öğrencilerinin üniversite başarısını en yüksek düzeyde tutmayı da hedefleyerek çalışmalarını sürdürmektedir.

Adnan Menderes Anadolu Lisesi’nde güncel olarak 616 öğrenci eğitim görmekte olup, 1 müdür, 2 müdür yardımcısı ve 41 öğretmen kurumda görev yapmaktadır. Okulda 20 adet dersliğin yanı sıra, 1 kimya laboratuvarı, 1 kütüphane, 1 çok amaçlı salon, 1 resim sınıfı ve 1 yemekhane bulunmaktadır.

Okul, İngilizce ve ikinci yabancı dil olarak da Almanca eğitimi de vermektedir. Okulda eğitim almakta olan öğrencilerin %35’lik bir bölümü tıp fakültelerine yerleşirken, geri kalan öğrenciler de yine ülkenin önde gelen üniversitelerine yerleşebilmektedir. Bilimsel etkinlikler alanında faaliyet göstermekte olan okul, TUBİTAK Kimya ve Biyoloji ve Bilgisayar alanında etkindir. Yine okulda proje çalışmaları da yapılmaktadır. Okul yarıca sportif etkinliklerde de futbol, basketbol, hentbol, masa tenisi ve satranç alanlarında çeşitli dereceler ve şampiyonluklar elde etmiştir.

Adres: Bahçelievler Mh. Çöre otu Sk. No14/1 Bahçelievler / İstanbul/ Türkiye

Telefon: 0 212 641 35 35

Fax: 0 212 641 82 85

Web: http://bahcelievleradnanmenderes.meb.k12.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir