Zeytinburnu - Adile Mermerci Anadolu Lisesi

Zeytinburnu Adile Mermerci Anadolu Lisesi

Adile Mermerci Anadolu Lisesi, ilk olarak 1990 senesinde İstanbul’un Zeytinburnu ilçesinde bulunan İhsan Mermerci Lisesi bünyesinde iki derslik ile eğitime başlamıştır. Daha sonra lise İhsan Mermerci Lisesi’nden ayrılarak Adile Mermerci Anadolu Lisesi olarak eğitim sürdürmeye devam etmiştir. İstanbul’un köklü Anadolu liseleri arasında yer almakta olan okul, her dönemde kaliteli bir eğitim vermeyi kendine amaç edinmiştir.

Çağdaş ve bilimsel eğitim ve öğretim uygulamalarını örnek alan Adile Mermerci Anadolu Lisesi, öğrencilerin tüm gereksinimlerine cevap vermek için çabalayan ve başarılı öğrenciler yetiştirmeyi amaçlayan bir eğitim kurumudur. Okul, nitelikli eğitim kadrosu ile akademik başarıların yanı sıra sosyal ve kültürel alanda da adından söz ettirmeyi başarmıştır.

Günümüzde 1 müdür, 2 müdür yardımcısı, 39 öğretmenin görev yapmış olduğu bu kurumda, 562 öğrenci eğitim görmektedir. Okulda toplamda 19 derslik, 1 konferans salonu, 1 kimya laboratuvarı, 1 fizik laboratuvarı, 1 müzik sınıfı, 1 resim sınıfı ve 1 kütüphane bulunmaktadır. Okulun kütüphanesinde yer alan kitap sayısı ise 3 bin 912’dir.

Okulda bilimsel ve sportif etkinliklerin yanı sıra tiyatro, şiir, hikaye, deneme yazımı gibi sanatsal, kültürel ve edebiyat alanlarında da çeşitli faaliyetler yapılmaktadır. Adile Mermerci Anadolu Lisesi, bu tür alanlarda yapmış olduğu çalışmalarda ilçe, il ve ülke çapında çeşitli dereceler de elde etmiştir.

Adres: Sümer Mahallesi 65/4 Sokak No 2 Zeytinburnu/İSTANBUL

Telefon: 0 212 415 27 25

Fax: 0 212 415 28 56

Web: http://amal.meb.k12.tr/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir